Zobrazování stromu se vsemi osobami v rodokmenu

Zde se budu snažit doplňovat odpovědi na vaše nejčastější otázky, které dostávám mailem nebo jiným způsobem. Pokud jste tu noví, nejprve prosím mrkněte sem, ať se nemusíme opakovat.
Odpovědět
Nethar
Autor programu
Kontaktovat uživatele:

Zobrazování stromu se vsemi osobami v rodokmenu

Příspěvek od Nethar » 16 lis 2006 10:32

Maximální mozné zobrazení od konkrétní osoby poskytuje volba Strom příbuzenstva. Nic víc se do Ancestry nechystá, vsechny osoby nejde rozumně a přehledně zobrazit.

Zde je moje reakce, kterou jsem k tomuto tématu dříve psal:

Ancestry vsechny osoby vykreslovat nebude. Tedy on by i vykresloval, ale dle názoru mého, názoru dalsích lidí, kteří se něčím podobným zabývají a názorů lidí, kteří písou knihy o genealogii, které jsem z pochopitelných důvodů studoval - to není prakticky mozné. Existují programy, které se o něco takového pokousejí, zkousel jsem je, ale větsinou to (pokud se objeví nějaký "podraz" - sňatek mezi příbuznými, rozvod a nové manzelství, apod.) končí velmi nepřehledně a zmatečně, pokud si to samotný uzivatel nějak nepřerovná. Je to zkrátka obrovská spousta práce s nevalným výsledkem.
Zkuste si nakreslit jednu takovou rodinku. Rodiče mají dvě děti. Každý z rodičů má dva sourozence, kteří mají své partnery a s nimi kazdý opět dvě děti (tedy máme uz 10 dětí v nejnižší úrovni, dále 5 párů rodičů). Ke kazdému z rodičů, strýčků a tetiček nakreslete jeho rodiče... uz toho je docela dost, 32 lidí! A to jsou tři necelé generace. Tím to ale nekončí. I kdyz uz nemůzeme dostat jednu generaci na stejnou úroveň a ztrácíme přehled, kdo je jak starý, stále vidíme, kdo je ke komu v jakém vztahu... přidávejte dalsí a dalsí lidi... az se třeba někdo třikrát za zivot ození a má s kazdým partnerem nějaké děti, to začnou problémy!
Běžně se pouzívá: vývod z předků, rozrod rodu, agnátní a kognátní vývod... toť vze. Ancestry jestě přidává takové své drobné vylepsení - strom příbuzenstva, který do zobrazení začlení širší rodinu.
Pokud máte jiný názor, zašlete mi Vás návrh řesení, třeba společně něco vymyslíme.

Odpovědět